Loutková návštěva z Plzně

termín konání: od 18. října do 23. listopadu 2022
místo konání: Plzeňský dům/ Maison de Pilsen (Place de Jamblinne de Meux 31, 1030 Bruxelles-Schaerbeek)

Výstava, kterou Muzeum loutek v Plzni připravilo společně s plzeňským Divadlem Alfa, představuje bruselskému publiku loutky několika významných výtvarníků spojených s českým loutkovým divadlem.

Návštěvníci mohou vidět loutky v životní velikosti z pohádky O Zlatovlásce výtvarníka Ivana Nesvedy, seznámit se s regionální historií prostřednictvím loutek z inscenace Jéminkote, Psohlavci Pavla Kalfuse, nebo proniknout do českých dějin s loutkami z družiny Jana Žižky z Trocnova od Petra Matáska. Malí návštěvníci si mohou také pohrát s rodinným loutkovým divadlem. Zajímavosti Plzeňského kraje pohledem loutek zprostředkuje fotografický cyklus Jana Pohribného Paměť loutky. V Divadle Peruchet je navíc k vidění expozice loutek z archivu Loutkového divadla V Boudě.

Výstava se koná v rámci Týdne české loutky v Bruselu.

Autor výstavy: Markéta Formanová, Divadlo Alfa, Loutkové divadlo V Boudě
Realizace výstavy: Markéta Formanová, Veronika Plachá, Jana Košová, Pavel Jílek, Robert Valeš, Karel Typlt
Doprovodný program: Jana Košová
Autor fotografií: Jan Pohribný, QEP